Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


KrajeSkandynawskie.pl > Aalborg włączony do siatki linii Lufthansa

2014-10-23 Aalborg włączony do siatki linii Lufthansa

Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu połączeń 2015 Lufthansa rozszerzy swoją ofertę o Aalborg w Danii.

Połączenie z Frankfurtu do Aalborga na Półwyspie Jutlandzkim zostanie uruchomione od 29 marca 2015 roku. Na trasie będą 14 rejsy w tygodniu. Do swojej bazy przesiadkowej we Frankfurcie Lufthansa oferuje połączenia dolotowe z większości polskich lotnisk.


Lotnisko we Frankfurcie (grafik: SXC (CC))

Trasa do Aalborga będzie obsługiwana dwa razy dziennie samolotami Bombardier CRJ900, które oferują 90 foteli w konfiguracji klasy biznes oraz ekonomicznej. Maszyna odleci z portu przesiadkowego Lufthansy codziennie o 8:25 rano (lot numer LH 844) oraz po południu o 16:10 (LH 846), wyląduje w Aalborgu odpowiednio o 10:05 i 17:50. Rejs powrotny zakończy się we Frankfurcie odpowiednio o 12:15 i 20:10.

"Nowa trasa do Aalborga zapewni nam dostęp do północnej Danii, gdzie rozwija się biznes i mieszczą się ośrodki akademickie." - powiedział Kay Kratky, członek zarządu Lufthansy odpowiedzialny za operacje lotnicze i port przesiadkowy we Frankfurcie.

Aalborg jest czwartym co do wielkości miastem w Danii, z liczbą ok. 120 tysięcy mieszkańców. Jest usytuowany nad cieśniną Limfjord łączącą miasto z Morzem Bałtyckim odległym o ok. 35 km. W porcie rozwija się przemysł chemiczny, metalowy i tekstylny oraz stoczniowy. Region stał się w ostatnich latach także hubem dla zaawansowanego technologicznie przemysłu maszynowego. Najbardziej znanym na świecie produktem z tego regionu jest napój wysokoprocentowy Aalborg Akvavit, w skrócie Aalborger.

Aalborg będzie trzecim duńskim kierunkiem Lufthansy, po Kopenhadze i Billund.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeSkandynawskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji za darmo.

KrajeSkandynawskie.pl na serwisach społecznościowych: