Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


KrajeSkandynawskie.pl > bmi regional zapowiada loty Berlin - Kalmar

2014-08-15 bmi regional zapowiada loty Berlin - Kalmar

Od 1 września 2014 roku regionalne linie lotnicze bmi regional uruchomią loty na nowej trasie Berlin Tegel (TXL) - Kalmar (KLR).

Połączenie Berlin Tegel (TXL) - Kalmar (KLR) obsługiwana będzie 6 razy w tygodniu. Loty odbywać się będą codziennie za wyjątkiem sobót. Lot trwać będzie 70 minut. Pasażerowie podróżować będą 37-miejscowym samolotem typu Embraer 135. Bilety lotnicze w jedną stronę kosztują od 97 euro za osobę.

Lotnisko Kalmar (KLR) położone jest 5 km na zachód od miasta Kalmar w popularnym regionie wczasowym Smaland w południowej części Szwecji. Liczące niecałe 40 tys. miasto Kalmar leży nad Cieśniną Kalmarską (Morze Bałtyckie).

Czytelnicy książek Astrid Lindgren odnajdą tam mnóstwo drewnianych malowanych domów, które dzięki tej pisarce poznały miliony dzieci na całym świecie. W parku tematycznym w miejscowości Vimmerby wiele eksponatów opowiada o rezolutnej dziewczynce Pippi Langstrumpf, o Michelu z Lönneberga, a także o kocie imieniem Karlsson. W okolicy dominują rozległe lasy przerywane kryształowo czystymi wodami jezior. Konkurują one o względy turystów z pięknymi plażami o białym drobnym piasku i z ponad 10 tys. małych wysepek w wodach Bałtyku. Wybiegający w morze półwysep Öland wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNECSCO i jest jednym z najpopularniejszych celów urlopowych w Szwecji.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeSkandynawskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji za darmo.

KrajeSkandynawskie.pl na serwisach społecznościowych: