Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


KrajeSkandynawskie.pl > Finnair najlepszą linią lotniczą północnej Europy

2012-07-18 Finnair najlepszą linią lotniczą północnej Europy

Podczas międzynarodowych pokazów lotniczych w Farnborough Skytrax 2012 World Airline Awards ogłosiło Finnair najlepszymi liniami lotniczymi północnej Europy.

To coroczne wyróżnienie, przyznane Finnair trzeci raz z rzędu, uznawane jest za najbardziej prestiżowe w całym przemyśle lotniczym, a przyznawanie go opiera się na niezależnych ankietach wypełnianych przez podróżnych z ponad 160 krajów.

Ankieta Skytrax, trwająca ponad 10 miesięcy, dotyczyła ponad 200 linii lotniczych i składała się z ponad 18,8 milionów rozmów z pasażerami reprezentującymi więcej niż 100 różnych narodowości. Ankieta badała satysfakcję podróżnych, biorąc pod uwagę ogólne wrażenia, zarówno te na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu, od odprawy do lądowania. W ankiecie pytano też między innymi o komfort foteli, czystość kabin, jakość jedzenia, napojów, rozrywki i obsługi.

"Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego wyróżnienia, które pokazuje, że nasze zorientowane na potrzeby klienta podejście oraz starania personelu nadal przynoszą owoce. Jako że konkurencja będzie trzymała wysoki poziom w nadchodzących latach, nagroda tym bardziej motywuje nas by szukać nowych rozwiązań, aby zapewnić naszym klientom wysoki poziom usług." - powiedział Juhani Nuoramo, dyrektor sprzedaży Finnair na Wschodnią Europę.

"Zdobycie tego wyróżnienia po raz trzeci jest dla Finnair fantastycznym wynikiem i odzwierciedla ciężką pracę włożoną w osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji klientów." - powiedział Edward Plaisted, przewodniczący komisji Skytrax.

Wcześniej tego roku linie Finnair utrzymały swój czterogwiazdkowy status w rankingu Skytrax, pozostając jedynymi liniami lotniczymi z krajów nordyckich, które go posiadają.

W Polsce samoloty linii Finnair latają z Warszawy do Helsinek trzy razy dziennie przez większość dni tygodnia i mają najszybsze połączenia do kilku kluczowych azjatyckich portów lotniczych, takich jak Hongkong, Szanghaj, Tokio, Osaka, Nagoja i Seul. W okresie letnim można skorzystać również z lotów z Krakowa do Helsinek.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeSkandynawskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji za darmo.

KrajeSkandynawskie.pl na serwisach społecznościowych: