Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


KrajeSkandynawskie.pl > SAS upraszcza zasady i obniża ceny przewozu bagażu

2014-05-01 SAS upraszcza zasady i obniża ceny przewozu bagażu

SAS obniża cenę całego bagażu dodatkowego i upraszcza model cenowy oraz zasady dotyczące przewozu bagażu specjalnego.

Podróżującym z SAS zawsze przysługuje możliwość bezpłatnego przewiezienia 1 sztuki bagażu rejestrowanego. Obniżka cen dotyczy biletów zakupionych przez Internet lub w samoobsługowych automatach na lotniskach (biletomatach) i ma zastosowanie do wszystkich rodzajów bagażu dodatkowego o wadze do 23 kg.


(grafika: SAS)

"Podejmujemy działania, aby podróżowanie było tańsze i łatwiejsze dla wszystkich osób zabierających ze sobą dodatkowy bagaż." - powiedział Snorre Andresen, dyrektor ds. produktu w SAS.

Nowe uproszczone przepisy dotyczą także wszystkich rodzajów bagażu specjalnego, np. nart, kijów do golfa, rowerów, sprzętu wędkarskiego oraz instrumentów muzycznych. Czyli w ramach limitu bagażu można przewozić bagaż specjalny. Jedyną obowiązującą zasadą będzie limit wagowy na poziomie 23 kg (32 kg w klasie Business), pod warunkiem że w danym samolocie będzie wystarczająco dużo miejsca.

"Wsłuchaliśmy się w potrzeby naszych klientów i z przyjemnością oferujemy dziś prawdopodobnie najprostszy model cenowy dla wszystkich rodzajów bagażu w branży lotniczej. Dziś lecąc z SAS można zabrać ze sobą dużą deskę surfingową w ramach bezpłatnego limitu bagażu." - dodał Snorre Andresen.

Nowe, niższe ceny przewozu bagażu dodatkowego

  • loty wewnątrz Skandynawii: 25 euro ( rabat za samoobsługę względem obecnego stanu: 38%)
  • loty europejskie: 45 euro (rabat za samoobsługę względem obecnego stanu: 31%)
  • loty międzykontynentalne: 75 euro ( rabat za samoobsługę względem obecnego stanu: 25%)

W ramach biletu uczestników programu EuroBonus o statusie Diamond i Gold można przewieźć dwie dodatkowe sztuki bagażu bezpłatnie. Uczestnicy programu EuroBonus Silver mogą przewieźć bezpłatnie dwie dodatkowe sztuki bagażu przewożone.

Odrębne zasady mają zastosowanie do bagażu wymagającego obsługi manualnej (zwierzęta i broń).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeSkandynawskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji za darmo.

KrajeSkandynawskie.pl na serwisach społecznościowych: