Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


KrajeSkandynawskie.pl > Wizz Air zapowiada loty ze Szczecina do Bergen

2015-01-15 Wizz Air zapowiada loty ze Szczecina do Bergen

Węgierskie niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air uruchomią loty na nowej trasie Szczecin Goleniów (SZZ) - Bergen (BGO).

Pierwszy lot na nowej trasie Szczecin Goleniów (SZZ) - Bergen (BGO) odbędzie się 20 czerwca 2015 roku.

Loty Wizz Air między Szczecinem i Bergen obsługiwane będą 3 w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

"Ogłoszenie czwartego rozkładowego połączenia przez linię lotniczą Wizz Air to dowód na to, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z tym przewoźnikiem pozwala na systematyczny wzrost ilości obsługiwanych pasażerów, a rozpoczęta w 2012 roku współpraca wskazuje, iż region Pomorza Zachodniego posiada duży potencjał do rozwoju siatki połączeń, w szczególności na kierunkach skandynawskich, na których to obserwujemy stale rosnące zapotrzebowanie, pozwalające w niedalekiej przyszłości aspirować naszemu lotnisku do miana 'Bramy do Skandynawii'. W ten trend doskonale wpisuje się ogłoszone w dniu dzisiejszym połączenie do norweskiego Bergen, doskonale uzupełniając już istniejącą siatkę połączeń do Oslo i Stavanger. Jesteśmy pewni, że z nowego połączenia korzystać będą nie tylko Polacy ale również turyści norwescy, dla których Pomorze Zachodnie i jego walory są coraz bardziej atrakcyjne dla kilkudniowych wyjazdów turystycznych. Dodatkowo, jest to połączenie skierowane dla lokalnego biznesu, którego związki z tym regionem Norwegii są coraz bardziej widoczne na terenie Pomorza Zachodniego.
Dzięki temu połączeniu, oraz dziewięciu pozostałym, jak również 5 kierunkom czarterowym, w pełni zasadne jest realizowanie prowadzonej obecnie inwestycji, poprawiającej komfort obsługi pasażerów i linii lotniczych a związanej z modernizacją i rozbudową infrastruktury lotniskowej, której to zaawansowanie przekracza 50%, a zakończenie jest planowane na 30 czerwca 2015 roku.
" - powiedział Maciej Dziadosz, prezes szczecińskiego lotniska.

Bilety lotnicze kosztują od 39 złotych wraz ze wszystkimi podatkami i opłatami.

Będzie to 10 regularny kierunek oferowany z lotniska w Szczecinie. Dla Wizz Aie będzie to 4 trasa ze stolicy Pomorza Zachodniego.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego KrajeSkandynawskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji za darmo.

KrajeSkandynawskie.pl na serwisach społecznościowych: